КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) КОМПЕНСУЮЧОГО ТИПУ №156 КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 
[scribd id=479859509 key=key-l7ThRtAYGAfJNXJpEnKa mode=scroll]

Нормативна база

Рекомендації

КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» КМР

щодо організаціїосвітнього процесу в дистанційному форматі в закладах дошкільної освіти міста Кривого Рогу в умовах воєнного стану 

 

Організація дошкільної освіти в дистанційному форматі

 

П.1. При організації освітнього процесу дотримуватися законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Положення про заклад дошкільної освіти (постанова КМУ від 27.01.2021 року №86), Базового компонента дошкільної освіти (наказ Міністерства освіти і науки України (далі-МОН) від 12.01.2021 №33), листа МОН від 16.03.2021 №1/9-148 «Щодо методичних рекомендацій до оновленого Базового компонента дошкільної освіти», Санітарного регламенту для закладів дошкільної освіти (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 №234), нормативних та розпорядчих документів щодо організаційних аспектів діяльності закладів дошкільної освіти України в умовах воєнного стану (Закон України №2136-ІХ від 15.03.2022 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», листи МОН від 02.04.2022 №1/3845-22 «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», від 17.03.2022 №1/3475-22 «Про зарахування до закладів дошкільної освіти дітей із числа внутрішньо переміщених осіб», від 22.06.2022 №1/6887-22 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників», від 27.07.2022 №1/8504-22 «Про окремі питання діяльності закладу дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році».

 

П.2. При організації дошкільної освіти в дистанційному форматі взяти до уваги: можливість закладу дошкільної освіти відповідно до Закону України «Про освіту»діяти в рамках власної автономії і приймати рішення з питань, не врегульованих законодавством та інструктивно-нормативними документами; визначені законодавством повноваження засновника і керівника закладу дошкільної освіти; права та обов'язки всіх учасників освітнього процесу.

 

П.3. Забезпечити умови для якісної організації дошкільної освіти в дистанційному форматі, зумовленої особливостями воєнного стану, через навчально-методичне та системотехнічне забезпечення освітнього процесу.

 

П.4. Провести моніторинг забезпеченості членів педагогічного колективу та батьків вихованців необхідним для дистанційного навчання обладнанням.

 

П.5. У разі потреби забезпечити організаційну та методичну підтримку педагогічних працівників для реалізації дистанційного навчання: надання їм доступу до комп'ютерів у закладі дошкільної освіти (з можливістю використання засобів аудіо, відеоконференцзв'язку) за гнучким графіком у випадках відсутності власної техніки.

 

П.6. До початку дистанційного навчання адміністрація закладів дошкільної освіти має відпрацювати розклад занять (у разі необхідності за паралелями вікових груп), продумати застосування інтеграції окремих розділів освітніх програм, проєктні завдання тощо. Також у разі необхідності потрібно внести зміни до освітньої програми закладу та моделі організації освітнього процесу.

П.7. Розробити та схвалити рішенням педагогічної ради, затвердити наказом директора тимчасовий порядок організації освітнього процесу в закладі дошкільної освіти в дистанційному форматі. В наказі передбачити зміну регламенту роботи закладу з урахуванням особливостей організації дистанційного навчання та забезпечення якісного освітнього процесу в режимі дистанційного навчання; визначити особу, відповідальну за координацію проведення інформаційних заходів із громадськістю та батьками.

 

П.8. Спланувати організаційну роботу щодо забезпечення діяльності закладу дошкільної освіти в дистанційному форматі, узгодити правила і розклад взаємодії всіх учасників освітнього процесу, налагодження та підтримки зворотного зв’язку та конструктивної комунікації між учасниками освітнього процесу для виконання освітніх програм, державного стандарту дошкільної освіти.

П.9. З метою забезпечення в закладі дошкільної освіти єдиних підходів до створення електронного освітнього середовища схвалити педагогічною радою використання конкретних інформаційно-телекомунікаційних систем (електронних освітніх платформ), комунікаційних онлайн сервісів та інструментів, за допомогою яких організовується освітній процес під час дистанційного навчання (Google Classroom, Google Meet, Zoom тощо). Критерії відбору засобів організації дистанційного навчання: відповідність поставленим методично-педагогічним цілям (наскільки певний ресурс чи сервіс уможливлює досягнення очікуваних результатів дошкільної освіти в дистанційному форматі), універсальність, зрозумілість, універсальна доступність для різних пристроїв (персональних комп’ютерів, планшетів, мобільних пристроїв Apple, Android тощо).

 

П.10. У разі потреби розробити власне Положення про організацію освітнього процесу в дистанційному форматі в закладі дошкільної освіти, яке затверджується керівником закладу освіти (за попереднім схваленням педагогічної ради).

 

П.11. Поінформувати батьківську громаду закладу про особливості організації освітнього процесу в закладі в дистанційному форматі. Розмістити на сайті закладу нормативно-правові документи щодо організації дистанційного навчання, порядок організації освітнього процесу та алгоритм дій під час дистанційного навчання, матеріали з рекомендаціями щодо роботи на обраній (обраних) платформах, оновлений розклад занять та інших видів дитячої діяльності, посилання на освітні ресурси, рекомендовані МОН для дітей дошкільного віку, пам’ятки для батьків «Як допомогти дитині вчитися дистанційно», «Навчаємось дистанційно» та ін.

 

П.12. Розробити механізм моніторингу якості діяльності закладу в умовах дистанційного навчання, включити його до внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу. Такий механізм може включати відстеження регулярності та ефективності синхронної взаємодії, формування в учасників освітнього процесу навичок комунікації, різні методи вивчення думки батьків і педагогів щодо організації і проведення дистанційного навчання, визначення недоліків і труднощів у дистанційному навчанні, визначення потреби в навчанні педагогічних працівників та організації відповідного навчання (у тому числі взаємонавчання педагогічних працівників одного закладу), ефективність налагодження мережевої взаємодії (між органами управління освітою, з закладами післядипломної освіти, центром професійного розвитку педагогічних працівників, між закладами дошкільної освіти тощо).

 

П.13. Керівник закладу дошкільної освіти забезпечує організацію освітнього процесу під час дистанційного навчання відповідно до освітньої програми закладу освіти, Базового компонента дошкільної освіти. Контролює виконання освітніх програм під час дистанційного навчання. Спосіб організації такого контролю схвалюється педагогічною радою закладу.

 

П.14. Активно залучати педагогічних працівників до самоосвітньої діяльності з питань дистанційного навчання, використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій, електронних ресурсів в освітньому процесі шляхом формальної (за типовою програмою підвищення кваліфікації), неформальної або інформальної освіти в порядку, визначеному законодавством.

 

П.15. Облік робочого часу та оплату праці педагогічних працівників, які організовують дистанційне навчання, здійснювати відповідно до законодавства у сфері освіти.

 

П.16. Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання здійснюється у межах робочого часу педагогічних працівників, який регулюється Законом України №2136-ІХ від 15.03.2022 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», листом МОН від 22.06.2022 №1/6887-22 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників» та іншими нормативно-правовими актами в сфері праці.

 

П.17. Забезпечити тісну взаємодію педагогічних працівників із батьками вихованців, сприяти підтримці батьками дітей в освоєнні програмного матеріалу, збереження фізичного та психічного здоров'я дітей, формування у них навичок здорового способу життя.

 

П.18. Розробити та затвердити механізм регулярного відстеження якості результатів освітнього процесу в дистанційному форматі, надання батькам і дітям індивідуальної підтримки в освітньому процесі (за потреби).

П.19. Дотримуватися вимог щодо захисту персональних даних учасників освітнього процесу в електронному освітньому середовищі.

 

 

Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання

 

П.1. Започаткувати проведення адаптаційних тижнів вересня (І, ІІ тижні) в рамках яких провести: ознайомлювальні онлайн зустрічі з дітьми та їх батьками, вправи на формування елементарних навичок роботи під час дистанційного спілкування (вмикати та вимикати мікрофон, навички роботи в онлайн групі та ін), розвивальні завдання на визначення потенціалу дитини (обізнаності з різних розділів освітньої програми відповідно вікової групи). Познайомити дітей і батьків із правилами, які слід дотримуватись під час онлайн заняття, запровадити ритуал «Ранкові зустрічі» тощо.

 

П.2. Забезпечити можливість регулярної та змістовної взаємодії всіх суб'єктів дистанційного навчання під час освітнього процесу (директор, вихователь-методист, практичний психолог, педагогічні працівники, діти, батьки).

 

П.3. Адміністрації закладів та вихователям груп перед початком дистанційного навчання провести онлайн-конференцію з батьками, обговорити, які саме умови мають створити батьки, щоб дитина могла отримувати дошкільну освіту вдома, загальний алгоритм дій під час дистанційного навчання, форми співпраці та інші організаційні питання, скоординувати роботу всіх у зручному форматі.

 

П.4. У рамках єдиних підходів закладу щодо використання конкретних інформаційно-телекомунікаційних систем (електронних освітніх платформ), комунікаційних онлайн сервісів та інструментів, за допомогою яких організовується освітній процес в дистанційному форматі, педагогічні працівники, користуючись академічною свободою, самостійно обирають форми, методи і засоби дистанційного навчання.

 

П.5. При організації освітнього процесу під час дистанційного навчання забезпечити виконання освітніх програм, у тому числі їх практичної частини:  заняття, онлайн екскурсії, корекційно-розвиткові заняття, дослідницька, пошукова, проєктна діяльність, дидактичні та розвивальні ігри, консультації та інші форми організації освітнього процесу, визначені освітньою програмою закладу (освітніми програмами, рекомендованими МОН).

 

П.6. Отримання навчальних матеріалів, спілкування між суб'єктами дистанційного навчання під час навчальних та корекційно-розвиткових занять, консультацій, що проводяться дистанційно, забезпечується передачею відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації в синхронному або асинхронному режимі.

 

П.7. Запровадити оптимальний час проведення онлайн-занять (в І половину дня); за можливості спланувати гнучкий режим робочого часу та надомну роботу.

 

П.8. Педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30 відсотків програмного матеріалу, подається в синхронному режимі (решта - в асинхронному режимі). Забезпечити систематичність організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку, з використовуючи оптимальне поєднання синхронного навчання (онлайн-заняття) та асинхронного навчання (запис відеозаняття з передачею його батькам для самостійного опрацювання дітьми).

 

П.9. Онлайн-заняття з дітьми дошкільного віку рекомендуємо проводити по підгрупам (5-7 вихованців), забезпечуючи індивідуальний та диференційований підхід. Тривалість занять: в молодших та середніх групах – до 10 хв., в старших групах – до 15 хв.  

 

П.10. Організацію освітнього процесу під час дистанційного навчання здійснювати з урахуванням принципу здоров'язбереження, запобігаючи емоційному, ментальному та фізичному перевантаженню дошкільників, та з дотриманням санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, рухової активності, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання.

 

П.11. Планування освітнього процесу та аналіз результатів дистанційного навчання здійснювати відповідно до законодавства (Примірна інструкція з діловодства в дошкільних навчальних закладах). Не вимагати від педагогів документацію не передбачену Номенклатурою.

 

П.12. За рішенням педагогічної ради закладу освіти для організації дистанційного навчання може використовуватися електронний розклад занять та різних видів дитячої діяльності

 

П.13. Проведення всіх занять датується відповідно до календарно-тематичного планування з зазначенням режиму проведення (синхронний, асинхронний). Під час проведення заняття в синхронному режимі педагогу слід відмітити вихованців, які були присутні на занятті для подальшого планування індивідуальної роботи.

 

П.14. При організації дистанційного навчання використовувати матеріали, представлені на міській освітній платформі «Освітній портал міста Кривого Рогу» - http://kreducloud.com, платформу розвитку дошкільнят «Дитячий онлайн-садок НУМО» -  https://numo.mon.gov.ua

 

П.15. Спланувати змістовий контент освітньої роботи, перевагу надавати пізнавально-навчальній, ігровій, художньо-продуктивній видам діяльності; використовувати в роботі матеріали, розміщені на сайті МОН (рубрику «Сучасне дошкілля під крилами захисту», платформу розвитку дошкільнят «НУМО», поради від експертів ЮНІСЕФ «Як підтримати дітей у стресових ситуаціях»,                             хрестоматію для дітей дошкільного віку «Моя країна – Україна» з національно-патріотичного виховання, інші)

 

П.23. Використовувати в освітній діяльності електронні освітні ресурси, створені педагогічними працівниками закладу освіти; інші електронні ресурси, перевірені на відповідність державним стандартам освіти, освітнім програмам, мові освіти, іншим вимогам законодавства у сфері дошкільної освіти; електронні освітні ресурси, яким надано гриф МОН.

 

П.24. У ході проєктування взаємодії з дошкільниками під час дистанційного навчання необхідно враховувати не лише освітню спрямованість, а й мотиваційний аспект навчання, вікові та психологічні особливості дітей.

 

П.25. При організації дистанційного навчання важливо забезпечити комунікацію педагога з дітьми, що є важливим фактором засвоєння програмного матеріалу.

 

Організація дистанційного навчання осіб

з особливими освітніми потребами

 

П.1. При організації освітнього процесу з дітьми з особливими освітніми потребами керуватись листом МОН від 15.06.2022 №1/6435-22 «Щодо забезпечення освіти дітей з особливими освітніми потребами».

П.2. Дистанційне навчання осіб з особливими освітніми потребами здійснюється з урахуванням індивідуальної програми розвитку; може передбачати залучення до спільного проведення освітніх заходів батьків або осіб що їх замінюють, з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів таких осіб.

 

П.3. Освітній процес під час дистанційного навчання осіб з особливими освітніми потребами забезпечується за участі батьків.

 

п.4. Графік проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) із використанням технологій дистанційного навчання затверджується керівником закладу освіти.

 

п.5. Для успішної реалізації дистанційного навчання дітей із особливими освітніми потребами: провести консультування батьків щодо особливостей організації дистанційного навчання; забезпечити системне повторення та актуалізацію раніше вивченого матеріалу, дотримання режиму дня;  враховувати індивідуальну працездатність дитини відповідно до її здоров’я та моніторингу динаміки втомлюваності; створювати атмосферу спокою, упевненості та підтримки позитивних емоцій педагогів і батьків. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211                                                                                  «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/211-2020-%D0%BF

 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 12 березня 2020 року №392

«Про забезпечення виконання профілактичних і протиепідемічних заходів»

 http://ru.osvita.ua/legislation/other/71600/

 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року №406

«Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19»

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-organizacijni-zahodi-dlya-zapobigannya-poshirennyu-koronavirusu- s-ovid-19

 

Лист Міністерства освіти і науки України від 23 квітня 2020 року №1/9-219

«Щодо організації роботи закладів дошкільної освіти під час карантину»

  https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-organizaciyi-roboti-zakladiv-doshkilnoyi-osviti-pid-chas-karantinu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комунальний заклад «Санаторний дошкільний навчальний заклад № 156

(ясла-садок)» Криворізької  міської  ради

50049,м. Кривий Ріг, вул. Поперечна, 2а, тел.(056)410-47-50

E-mail: kсdnz156@ukr.net   www:clasnaocinka.com.uadnz156.dnepredu.com

 

НАКАЗ

 

 Від 12.03.2020р.                            м. Кривий  Ріг                                        №    30 - од

 

  «Про припинення освітнього

процесу у закладі»

 

         На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-2019», листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 № 1/9-154, протоколу № 2 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 , протоколу № 4 позачергового засідання Криворізької міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконкомі міської ради від 12.03.2020, наказів департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 12.03.2020 № 73 «Про припинення освітнього процесу у закладах освіти міста» та від 02.03.2020 № 59 «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню в закладах освіти гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 (COVID-2019)», згідно з Законами України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», з метою запобігання розповсюдження коронавірусу серед учасників освітнього процесу,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Припинити освітній процес у закладі дошкільної освіти з 13.03.2020 року до особливого розпорядження, орієнтовно до 03.04.2020 року.

2. Проінформувати батьків та осіб що їх замінюють щодо заходів запобігання поширення коронавірусу, проявів даної хвороби та дій у випадку захворювання.

3.  Розмістити інформацію щодо заходів запобігання поширення корона вірусу, проявів даної хвороби та дій у випадку захворювання на сайті закладу та в інформаційних куточках.

4. Забезпечити виконання профілактичних заходів щодо попередження масового розповсюдження гострої респіраторної  хвороби, спричиненої корона вірусом і гострих респіраторних  інфекцій.

5. Провести цільовий інструктаж з працівниками закладу  щодо запобігання захворюванню  на гострі респіраторні хвороби, спричинені коронавірусом  COVID-2019.

         6. Розробити заходи на виконання інших видів робіт  працівниками закладу:

            - задіяти працівників закладу на роботах з благоустрою території;

          - за бажанням працівника оформити щорічну відпустку або відпустку без   збереження заробітної плати;

        7. Проводити оплату праці педагогічним працівникам згідно тарифікації.

        8. Проводити оплату праці технічному персоналу згідно штатного розпису

        9. Забезпечити невідкладне інформування начальника відділу освіти                      Іванова А.С. та головного спеціаліста з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності відділу освіти Лавріненко Т.В. у разі виникнення нещасного випадку зі здобувачем освіти чи працівником закладу, надзвичайної ситуації або суспільно резонансної події

      10. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою .

 

 

В.о. завідувача

КЗ «СДНЗ (ясла-садок)№156»КМР                                                       Н.Філенко

 

 

 

Додаток

до наказу № 30-од

від 12.03.2020р.

ЗАХОДИ

запобігання розповсюдження коронавірусу в закладі освіти

 

Назва заходу

Терміни виконання

Здійснюють виконання

Контроль

1.

Відмінити проведення навчальних, культурних, спортивних та інших масових заходів.

на період тимчасового припинення освітнього процесу

В.о.заві

дувача

 

Н.Філенко

 

2.

Забезпечити керівництво і контроль за виконанням вимог чинного законодавства з безпеки життєдіяльності та захисту населення від інфекційних хвороб

Постійно

В.о.заві

дувача,

старша

медична сестра

Н.Філенко

Т.Супрунова

3.

Розробити комплекс протиепідемічних заходів з урахуванням рекомендацій з обробки приміщень та особистих речей засобами дезінфекції

Терміново

Старша

медична сестра

 

Т.Супрунова

4.

Забезпечити суворий контроль за виконанням санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм у дошкільному закладі

Постійно

Старша медична сестра

Т.Супрунова

5.

Здійснювати щоденний моніторинг щодо відвідування персоналом закладу, аналіз причин їх відсутності

постійно,

до нормалізації епідемічної ситуації

 

Старша медична сестра

 

Т.Супрунова

6.

Обмежити проведення запланованих нарад, педнарад.

до нормалізації епідемічної ситуації

Методист

закладу

А.Коренко

7.

Провести інструктаж із працівниками закладу освіти щодо посилення контролю за безпекою життєдіяльності здобувачів освіти.

12.03.2020

Методист

закладу

А.Коренко

8.

Забезпечити проведення профілактичної,

роз’яснювальної роботи  серед батьків вихованців та інформування  про заходи, які необхідно здійснювати для запобігання поширення коронавірусу, проявів даної хвороби та дій у випадку захворювання, розміщення відповідної інформації на сайті закладу та інформаційних стендах.

постійно,

до нормалізації епідемічної ситуації

Методист

закладу,

старша медична сестра, вихователі

 

А.Коренко

Т.Супрунова

9.

Забезпечити невідкладне інформування начальника відділу освіти А. Іванова та головного спеціаліста з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності відділу освіти Т. Лавріненко у разі виникнення нещасного випадку зі здобувачем освіти чи працівником закладу, надзвичайної ситуації або суспільно резонансної події.

постійно

В.о.заві

дувача

 

Н.Філенко

 

 

В.о. завідувача КЗ «СДНЗ (ясла-садок) №156» КМР                             Н.Філенко      

 

 

 

 

 

Комунальний заклад «Санаторний дошкільний навчальний заклад № 156(ясла-садок)»

Криворізької  міської  ради

50049,м. Кривий Ріг, вул. Поперечна, 2а, тел.(056)410-47-50

E-mail: kсdnz156@ukr.net   www:clasnaocinka.com.uadnz156.dnepredu.com

 

НАКАЗ

 

 Від 17.03.2020р.                            м. Кривий  Ріг                                        №    32 - од

 

Про посилення обмежувальних

заходів щодо попередження

розповсюдження коронавірусу

COVID-19  у закладі

 

Про організацію роботи

у період карантину

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 11.03.2020 №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, наказів та листів Міністерства освіти і науки  України, департаментів освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Криворізької міської ради, рішень  позачергових засідань комісій різних рівнів  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 серед учасників освітнього процесу,

(наказ КЗ «СДНЗ (ясла-садок) №156» КМР №30-од від 12.03.2020р)

 

НАКАЗУЮ:

 

  1.  Продовжити дотримуватися вимог щодо заборони відвідування закладу освіти її здобувачами та  проведення чи участі в масових заходах освітнього культурно-мистецького, спортивного характеру до окремого розпорядження.
  2.  Запровадити гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників закладу освіти відповідно до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого робочого режиму  (наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 04 жовтня 2006 року №359).

Визначити список  працівників закладу, які працюють за гнучким та дистанційним  графіком роботи.

Н. Філенко , до окремого розпоряження

 

  1. Провести інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності відповідно до вимог чинного законодавства із записами у журналах встановленого зразка.

А.Коренко, 12.03.2020р.

 

           4. Відтермінувати проведення атестації працівників закладу та проведення засідань відповідних атестаційних комісій.

           5. Забезпечити листування з департаментом освіти і науки виконкому Криворізької міської ради шляхом надсилання сканкопій листів на електронні адреси.

 

  1. Обмежити доступ сторонніх осіб до приміщення закладу.
  2. Відмінити особистий прийом громадян на період карантину.
  3. Затвердити графік чергування адміністрації та допоміжного персоналу для забезпечення сталого функціонування закладу (додаток).
  4. Щоденно відповідальній особі, завгоспу, перевіряти стан пожежної безпеки закладу.

О.Гонохова-Шульгина, щоденно

10.Надавати оперативні дані до департаменту освіти і науки виконкому міської ради та ВСП «Криворізький міський відділ ЛД ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» щодо осіб, прибулих із загрозливих в епідемічному відношенні країн, де зареєстровані випадки хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 (COVID-19).

Т.Супрунова, у разі виникнення

11. Черговому адміністратору:

  1. Допускати присутність працівників на робочих місцях лише в разі крайньої необхідності, запровадивши щоденний температурний скринінг працівників та забезпечити необхідні умови для отримання ними особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки тощо), дотримання працівниками масочного режиму.
  2. Негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань.

 12  Методисту закладу:

 

               12.1. 18.03.2020 до 1600 , вихователям закладу, надати плани індивідуальної роботи на період карантину.

               12.2 Організувати надання методичної допомоги працівникам закладу на період карантину.

  1. Забезпечити облік робочого часу педагогічними працівниками та його узагальнення.
  1.  Педагогічним працівникам закладу:

               13.1 18.03.2020 до 1600 надати плани індивідуальної роботи на період карантину та повідомляти про його корегування.

  1.  Дотримуватися режиму щоденного інформування про температурний стан здоровʼя.
  1. Завгоспу закладу:

              14.1. Забезпечити скорочення споживання  енергоносіїв, води та тепла в умовах дії карантину.

              14.2. Забезпечити дезінфікуючими та антисептичними засобами працівників закладу, які чергують у закладі.

              14.3.Організувати систематичну обробку (кожні 2 години) ручок дверей, поверхонь до яких торкалися люди дезінфікуючими засобами.

 

15.Тримати на суворому контролі накази департаменту освіти і науки виконкому міської ради від 02.03.2020 №59, 12.03.2020 №73, 17.03.2020 №77.

16. Інформувати відвідувачів про вжиті заходи шляхом розміщення оголошень при вході в заклад та на сайті закладу.

17. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

В.о. завідувача

КЗ «СДНЗ (ясла-садок) №156»КМР                                                                                Н.Філенко

 

 

Затверджено

В.о.завідувача КЗ «СДНЗ(ясла-садок)№ 156

_________ О.Омельниченко

Наказ  від  17.03.2020 № 32-од

 

ЗАХОДИ

щодо часткового переведення педагогічних працівників на роботу                      в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт (організаційно-педагогічна, науково-методична) на період з 17 березня по 03 квітня 2020 року

 

№ п\п

Види робіт

Виконавці

Термін

Самоосвітня діяльність та підвищення кваліфікації педагогів

1.

Опрацювати:

- лист МОН №1\9-154 від 11.03.2020 щодо запровадження карантину для усіх типів закладів освіти https://mon.gov.ua/storage/app/media/news/Новини/2020/03/11/1_9-154.pdf

Всі педагогічні працівники

17.03.2020

 

- Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 16.03.2020 https://www.rbc.ua/rus/news/opublikovan-tekst-zakonoproekta-koronaviruse-1584379190.html

Всі педагогічні працівники

17.03.2020

2.

Виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій, висвітлені у соцмережах.

Всі педагогічні і непедагогічні працівники

Постійно

3.

Перегляд безкоштовних вебінарів:

  • вебінар «Як підготувати дитину до шкільного життя» (1 година)

Всі педагоги

Цифрове вид-цтво МЦФР 18.03.2020

о 13.00 год

  • вебінар «Психолог в інклюзивному дошкільному закладі (1 година)

Пр. психолог, вихователь-методист, вихователі

Цифрове вид-цтво МЦФР 26.03.2020      

об 11.00 год

4.

Перегляд відеоблогів психологічного змісту Ю.Б. Гіпленрейтер:

  • «Мотивація до навчання»
  • «Щаслива дитина»
  • «Спілкування з дитиною»
  • «Творчий потенціал дитини»
  • «Як розвивати емоційний інтелект»

Пр. психолог

Протягом карантину

4.

Підготувати методичні рекомендації до «круглого столу» з проблеми «Прогулянка – час яскравих вражень, активності і пізнання»:

  • організація прогулянки з дітьми раннього віку

Вихователь-методист

 

 

 Марякіна Л.В.

До 27.03.2020

  • організація прогулянки з дітьми молодшого дошкільного віку

Берест Н.А.

  • організація прогулянки  з дітьми середнього дошкільного віку

 

Мельниченко І.Л.

  • організація прогулянки з дітьми старшого дошкільного віку

 

Коценко О.С.

  • художнє слово до організації прогуляногк

Прокопенко О.А.

  • поради для батьків щодо організації прогулянок з дітьми вдома

 

Яроцька О.Й.

  • картка самоаналізу стану освітньої роботи в групі щодо організації прогулянок

Вихователь-методист,

вихователі

5.

Провести аналіз інтернетресурсу та скласти методичну скарбничку «Сучасні інноваційні технології дошкільної освіти» із записами у щоденнику з підвищення професійного рівня.

Всі педагогічні працівники

До 03.04.2020

6.

Опрацьовувати новинки фахової преси із записами у щоденнику з підвищення професійного рівня.

Всі педагогічні працівники

Дивитися каталог

7.

Підготовка матеріалів групових консультацій:

 -«Завдання музичного виховання дошкільників у світлі вимог оновленої програми «Я у Світі»

 

 

 

Музкерівник

Лисенко С.П.

 

 

 

До  25.03.2020

 

- «Готовність дитини до НУШ: важливі аспекти»

Вихователь-методист,

пр. психолог

До 03.04.2020

8.

Опрацювати та поширити у вайбер-групі для батьків:

- правила безпеки для дитини «16 питань, відповіді на які мають знати усі діти» http://simya.com.ua/16-pytan-vidpovidi-na-yaki-mayut-znaty-usi-dity/?fbclid=IwAR0UuSzDa1okgbNPw5nRzaFnFIjq58j-LnSnn_itEaTkU3Vf_8jaScXS4PA

Вихователі усіх вікових груп

28.03.2020

- «50 обов’язкових завдань для дошкільника на карантин»

 http://osvita.ua/school/63379/?fbclid=IwAR3UpWIDhtahNxMw-z_igpBZSd-fWDIpAVudbm3slyHe3TuGifGXeztMzMA

Вихователі садових груп

17.03.2020

Вихователі садових груп

24.03.2020

9.

Опрацювання змісту нової програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі», 2019

Всі педагогічні працівники

До 03.04.2020

10.

Робота над індивідуальними темами самоосвіти: опрацювання першоджерел, інтернетресурсу; виготовлення дидактич-ного матеріалу; формування досвіду роботи.

Всі педагогічні працівники

Протягом карантину

Організаційно-педагогічна робота

1.

Провести генеральне прибирання з використанням дезінфікуючих розчинів (групових приміщень, обладнання та ігрового матеріалу).

Всі працівники

 

19.03.2020

 

2.

Впорядкувати наочно-дидактичні матеріали, іграшки, навчально-методичні посібники, дидактичні ігри тощо.

Всі педагогічні працівники

23.03.2020

3.

Завершити створення картотеки рухливих\музично-дидактичних ігор та добірку і виготовлення дитячих масок-наголівників

Вихователі,  музкерівники

До 26.03.2020

4.

Зробити добірку та скласти актуальні порадники для батьків дітей старших груп із циклу «Скоро я піду до школи»

Вихователі старших груп

До 03.04.2020

5.

Скласти конспекти підсумково-оцінювальних занять з дітьми старшого дошкільного віку із розділів:

  • безпека життєдіяльності;
  • логіко-математичний розвиток;
  • мовленнєвий розвиток і навчання елементів грамоти.

Вихователі старших груп

До 03.04.2020

6.

Виготовлення дидактичного матеріалу до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

Всі педагогічні працівники

До 03.04.2020

7.

Підготувати конспекти занять до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності.

 

Всі педагогічні працівники

До 03.04.2020

8.

Зробити добірку дидактичних ігор з різних освітніх ліній БКДО та сформувати картотеку.

Вихователі усіх вікових груп

До 03.04.2020

9.

Скласти комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп на квітень-травень.

Інструктори з фізкультури

До 03.04.2020

10.

Скласти сценарії фізкультурних розваг для дітей різних вікових груп.

Інструктори з фізкультури

До 03.04.2020

11.

Підібрати музичний супровід для занять з фізкультури та ранкової гімнастики.

Інструктори з фізкультури

До 23.03.2020

12.

Скласти сценарій фізкультурного свята для дітей старшого дошкільного віку «Спартакада-2020».

Інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.

До 03.04.2020

13.

Скласти сценарії випускних ранків.

Музичні керівники

До 03.04.2020

14.

Скласти сценарії свят і розваг музично-естетичного циклу для всіх вікових груп на квітень-травень.

Музичні керівники

До 03.04.2020

15.

Організація консультпункту для батьків в онлайн-режимі щодо роботи з дітьми на період карантину.

Педагогічний колектив

Постійно

16.

Запропонувати батькам в домашніх умовах виготовити захисні маски для кожної дитини до Тижня знань з безпеки життєдіяльності.

Вихователі усіх вікових груп

Протягом карантину

17.

Підготувати матеріали для проведення групових батьківських зборів на кінець навчального року.

Вихователі усіх вікових груп

До 27.03.2020

18.

Скласти перспективно-календарне планування освітньої роботи на квітень.

Всі педагогічні працівники

01-03.04.2020

19.

Формувати картотеку психологічних ігор, діагностичних методик, корекційно-розвиткових програм тощо.

Пр. психолог

До 03.04.2020

20.

Підготувати та розмістити на сайті ЗДО консультацію для педагогів та батьків на тему «Як вберегти себе від паніки?»

Пр. психолог

13.03.2020

           

 

Підготувала вихователь-методист   Коренко А.Р.                                                               

 

Заходи щодо запобіганню поширенню коронавірусу COVID-19

 

 

Наказ МОН № 406 від 16.03.2020 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 406 від 16 березня 2020 року

Про організаційні заходи для запобігання
поширенню коронаврусу COVID-19

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11 березня 2020 року № 211, на підставі пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, беручи до уваги статтю 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Указ Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронаврусом SARS-coV-2», підпункт 2 пункту 13 Положення про Функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2016 року № 1400, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2016 року за № 1623/29752, та враховуючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, НАКАЗУЮ:

1. Керівникам органів управління у сфері освіти обласних, Київської міської державної адміністрації, керівникам закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, а також керівникам підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України (далі - МОН), в межах компетенції на період карантину забезпечити:

  • дотримання заборони проведення освітніх, культурних, спортивних та інших масових заходів та відвідування закладів освіти її здобувачами;
  • проведення інформування здобувачів освіти та працівників щодо заходів профілактики, проявів хвороби та дій у випадку захворювання;
  • проведення у закладах освіти профілактичних та дезінфекційних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19;
  • відтермінування проведення атестації працівників закладів освіти та проведення засідань відповідних атестаційних комісій;
  • режим підвищеної готовності підсистеми навчання здобувачів освіти та працівників діям у надзвичайних ситуаціях відповідно до підпункту 2 пункту 13 Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 листопада 2016 року № 1400, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2016 року за № 1623/29752;
  • припинення відряджень працівників до МОН, окрім випадків нагальної необхідності та за попереднім погодженням з керівництвом МОН;
  • листування з МОН шляхом використання системи електронної взаємодії органів виконавчої влади або шляхом надсилання сканкопій листів на електронну адресу [email protected].

2. Керівникам установ освіти і закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти на період карантину забезпечити:

  • виконання освітніх програм закладів освіти, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами, та у виняткових випадках шляхом ущільнення графіку освітнього процесу, а також виконання працівниками закладів освіти з іншої роботи (організаційно-педагогічної, методичної, наукової тощо) (крім закладів дошкільної, позашкільної освіти та установ освіти);
  • запровадження гнучкого (дистанційного) режиму роботи працівників закладів освіти відповідно до Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 04 жовтня 2006 року № 359;
  • обмеження направлення здобувачів освіти та працівників у поїздки по території України та за кордон; не проводити екскурсійні поїздки;
  • припинення запрошення іноземних громадян на навчання або проходження стажування та прийом іноземних делегацій;
  • перенесення засідань спеціалізованих вчених рад;
  • проведення відповідними службами комплексу робіт щодо підтримання функціонування інженерних споруд, мереж, комунікацій, а також необхідного температурного режиму у закладах освіти;
  • виконання рішень тимчасових обласних протиепідемічних комісій.

3. Керівникам структурних підрозділів МОН, керівникам підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління МОН, на період карантину:

1) скасувати або відтермінувати проведення запланованих нарад, заходів державного контролю (нагляду), перевірок, атестаційних та акредитаційних експертиз;

2) призупинити проведення особистого прийому громадян посадовими особами;

3) визначити працівників, відповідальних за опрацювання кореспонденції, що надходить через СЕВОВВ та офіційні електронні адреси.

 4. Керівникам структурних підрозділів МОН на період карантину:

1)визначити та затвердити перелік осіб, які можуть працювати дистанційно, забезпечивши при цьому належні результати роботи;

2) забезпечити проведення робочих нарад, надання інформації працівниками структурних підрозділів громадянам за допомогою доступних засобів зв'язку та телекомунікацій.

Наради, що потребують особистої участі учасників, проводити лише за розпорядженням керівництва МОН;

3)надавати особисто дозвіл на видачу одноразових перепусток відвідувачам МОН.

5. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) на період карантину:

1) забезпечити належні технічні умови для виконання роботи працівниками структурних підрозділів МОН;

2) посилити контроль за санітарно-профілактичними заходами та пропускним режимом у адміністративних будівлях МОН.

6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 12 березня 2020 року №392 «Про забезпеченнямвиконання профілактичних і протиепідемічних заходів».

7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Т. в. о. Міністра       Юрій ПОЛЮХОВИЧ

 

 

Постанова

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 11 березня 2020 р. № 211
Київ
Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19
 0
поширень
Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановляє:
 
1. Установити з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин, заборонивши:
 
відвідування закладів освіти її здобувачами;
 
проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).
 
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування забезпечити:
 
організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній території вимог цієї постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів;
 
подання щодня Міністерству охорони здоров’я інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.
 

 

        Прем’єр-міністр України                                   Д. ШМИГАЛЬ

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-219 від 23 квітня 2020 року

Керівникам департаментів (управлінь)
освіти і науки обласних, Київської міської
державних адміністрацій

Керівникам обласних інститутів

післядипломної педагогічної освіти

Керівникам закладів дошкільної освіти

Щодо організації роботи
закладів дошкільної освіти
під час карантину

Шановні колеги!

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) всім учасникам освітнього процесу необхідно дотримуватися протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину.

Згідно із частиною першою статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

У зв'язку із зазначеним та керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), наказом МОН від 16.03.2020 за № 406 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СОVID-19», керівникам закладів дошкільної освіти необхідно було видати накази про встановлення режиму роботи працівників закладу (як педагогічних, так і непедагогічних), встановивши заходи з виконання працівниками освітньо-педагогічної, методичної та іншої роботи, що відповідає професійним обов'язкам працівників, визначити особливості провадження освітнього процесу та збереження систем життєзабезпечення (охоронного режиму).

В межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов'язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо.

В умовах карантину варто налагодити тісну взаємодію із батьками вихованців. Зокрема, пропонуємо розробити рекомендації та проводити консультації з батьками вихованців щодо організації освітньої діяльності вдома, розпорядку дня, харчування дитини тощо. Зазначену комунікацію можна організувати за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти тощо.

Крім того, слід розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу освіти.

При цьому наголошуємо, що Міністерством освіти і науки створено окремий ресурс «Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти», який містить перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку, поради батькам дітей, рекомендації для занять та іншу корисну інформацію. Ознайомитись із матеріалами можна за посиланням http://mon-covid19.info/dytiachi-sadky.

Також звертаємо вашу увагу, що діяльність закладу дошкільної освіти регламентується планом роботи, який складається, як правило, на навчальний рік (з 1 вересня до 31 травня) та оздоровчий період (1 червня до 31 серпня).

Якщо у зв'язку із епідеміологічною ситуацією в Україні термін дії карантину буде змінено, фактична тривалість навчального року продовжуватись не буде.

Також просимо утриматися від масових заходів, пов'язаних із закінченням навчального року.

Про умови та оплату праці працівників закладів освіти в умовах карантину повідомлялося у спільному листі Міністерства освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 17.03.2020 за № 1/9-162/02-5/202.

Просимо довести зазначену інформацію до відома органів управління освітою, педагогів, батьків дітей дошкільного віку.

 

З повагою
Т. в. о. Міністра            Любомира Мандзій