КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) КОМПЕНСУЮЧОГО ТИПУ №156 КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 
[scribd id=479859509 key=key-l7ThRtAYGAfJNXJpEnKa mode=scroll]

Transparency and information openness of the manager's report

 

ЗВІТ

завідуючої КЗ «СДНЗ № 156(ясла-садок)КМР   Омельниченко О.О.

про  діяльність  за 2017 – 2018 н.р.

перед педагогічним колективом та громадськістю

 

25.05. 2018 року

 

              Керуючись принципами взаємоповаги і  позитивної мотивації дій

, запровадженням колегіальної етики управлінської діяльності  у закладі  , відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад  та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної  державно-громадської системи  управління освітою,  поєднання державного і громадського контролю  за прозорістю прийняття рішень та їх виконання   складено цей звіт за 2017 – 2018 навчальний рік.

        Протягом 2017 – 2018  навчального року колектив закладу  продовжував роботу над реалізацією основних завдань Базового компоненту дошкільної освіти України, продовжував працювати за    програмою  розвитку  дитини «Українське  дошкілля», Київ, 2012р. На сайті  закладу  висвітлювалися  важливі моменти   роботи  закладу  та розміщувалися методичні  рекомендації  для педагогів ( адміністратор сайту О.Омельниченко ). Також  на  сайті  закладу  розміщено  щомісячну інформацію  про  використання  бюджетних  коштів  та прибуткування благодійних  подарунків.               

         Потужність дошкільного закладу  -   5 груп. Працюють  10 вихователів  , практичний психолог, музичний керівник, інструктор з физкультури. Педагогічний колектив закладу  нараховує 17  осіб. Якісний склад такий :

Із  17  педагогів  з вищою освітою – 8 , з  базовою вищою – 1 ,з середньо – спеціальною – 8.

       Протягом звітного року було поліпшено якісний склад педагогічних працівників . Успішно проатестовано за  планом  вихователів  Філенко Н.Я.  та  Антіпіну Н.М.  на  категорію «спеціаліст  вищої  категорії».

           Зусилля педагогічного колективу у 2017-2018 н. р. були спрямовані  на вирішення  мети  та завдань, визначених у річному плані роботи закладу, а саме:

 Розвивати   патріотично та  оптимістично налаштовану, духовно багату, всебічно розвинену, фізично здорову, комунікабельну  особистість  через  створення  в умовах  санаторного дошкільного навчального  закладу  для  тубінфікованих  та  часто  довго хворіючих  дітей  оптимального розвивального  життєвого простору  та рівних  стартових  можливостей.

В рамках роботи над ІІІ етапом науково-методичного проекту області «Основні стратегії  соціалізації особистості громадянського суспільства» та з метою реалізації першого завдання річного плану було проведено педагогічну  нараду  та  семінар – практикум.. Творчою групою була розроблена модель роботи щодо соціальної адаптації дітей через ігрову діяльність. Кожен з вихователів презентував свій проект сюжетно-рольових ігор та ігор-драматизацій, як форми навчання культурним нормам і зразкам поведінки. На базі закладу було проведено районне методичне об’єднання для вихователів груп середнього віку «Гра-драматизація – перша спроба соціальних сил.».

                Упродовж року методична робота закладу була спрямовання на всебічний розвиток творчих здібностей педагогів, формування в них навичок науково-дослідницької роботи, зацікавленості новими педагогічними технологіями. Разом з традиційними формами роботи постійно використовувались й нетрадиційні: тренінги, дискусії, бліц-тести, мозковий штурм, презентації педагогічних надбань.

За  звітний рік  4 педагоги підвищували свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації при ДОІППО згідно графіка за  рахунок бюджетних коштів.  

   Протягом навчального року  проводилися свята та розваги, що ознайомлювали малят з обрядами та традиціями українського народу: «Осінь  золота», «Новорічні  дива», «Великдень  прийшов!». Вихователі систематично працювали над вдосконаленням фахової майстерності: відвідували районні та міські методичні об’єднання,  брали участь у методичних заходах закладу, мали можливість обмінятися досвідом роботи під час колективних переглядів занять .Також  приймали  активну  участь  у  районних  заходах та  конкурсах.

У 2017 - 2018 навчальному році педагогічний колектив продовжив ефективно працювати над вдосконаленням роботи щодо оздоровлення  та фізичного розвитку дітей дошкільного віку шляхом впровадження у педагогічний процес новітніх методик здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій.

 

В дошкільному закладу велика увага приділяється охороні праці та безпеці життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. Протягом навчального року  були розроблені заходи щодо попередження травмування та загибелі учасників навчально-виховного процесу, безпечного поводження дітей вдома, на вулиці, на дорозі, на водних об’єктах взимку та влітку, на природі, з незнайомими людьми та тваринами тощо. Один раз на місяць проводились тренінгові заняття щодо дій під час виникнення надзвичайних ситуацій. Систематична робота з даного питання дає свої позитивні результати – протягом 2017 – 2018 навчального року жоден з вихованців та працівників не були травмовані.

З метою здійснення просвітницької діяльності серед батьків були організовані виступи на батьківських зборах на теми:

{C}·   {C}«Профілактика  дорожньо – транспортного травматизму»;

{C}·   {C}«Особливості психічного  розвитку дітей дошкільного віку»;

{C}·   {C}«Як дорослі можуть сприяти формуванню творчих здібгностей дітей»;

{C}·   {C}«Здоровий спосіб життя родини – запорука щасливого майбутнього дитини.

{C}·   {C}«Психологічне здоров’я – запорука успішної підготовки до навчання в школі» та інші.

{C}·   {C} «Наслідки необережного  поводження на  воді»;

З метою залучення дітей до мистецтва, духовного та культурного розвитку вихованців, протягом року діти дошкільного закладу № 156 відвідували вистави лялькового театру С. Гудими «Клякса», міського лялькового театру «Академія руху», театру драми і музичної комедії імені Т.Г.Шевченко.

Педагоги закладу брали участь у конкурсах районного рівня:

{C}-          Конкурс «Фішка свята» - виготовлено книжку власноруч  «Новорічні пригоди»;

{C}-          «Вернісаж новорічних фантазій» конкурс на краще новорічне свято для дітей.

{C}-          Конкурс зовнішнього оформлення закладу «Зимове мереживо» - створено презентацію «Під новий рік обійми нам казка розкрива…»

{C}-          Конкурс  малюнків.

          Розроблено низку заходів щодо підготовки 5-річок до школи, на    сайті закладу   є сторінка для батьків майбутніх першокласників.

        Заклад як санаторний постійно дбає про поліпшення здоров’я вихованців, для цього введено інноваційну програму  Л.Калуської «Дитина і її здоров’я» та «Дитина і довкілля».Також постійно розробляються і проводяться нестандартні оздоровчі заходи.(стежинки здоров’я, пальчикова гімнастика, вправи йогів, дихальна гімнастика, тощо).В останню п’ятницю кожного місяця проводиться День здоров’я.  В  закладі працюють дві медичні  сестри : старша медична сестра Супрунова Т.А. та  сестра з дієтхарчування  і  фізкабінету Байбула Н.М.

        Протягом  2017 – 2018н.р. постійно вживалися заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази  закладу. Паротягом  звітного року  за  бюджетні  кошти  постійно  придбавались миючі  засоби   та канцтовари. Також  за  бюджетні  кошти  було  придбано  газонокосарку, бойлер,  каструлі  та  скляний посуд , стільці у  кількості  80  шт., лопати (  7  шт.) ,   прожектора ( 7 шт.), контейнер  для  твердого  сміття, тачка, дитячі  іграшки, дитьячі  книжки, фарба  масляна ,  цемент та  щітки.

         Косметичні ремонти приміщень, музичної  зали ,   холу та коридору першого поверху, ремонт всіх 5 груп та харчоблоку і пральні зроблено  за  благодійні  кошти.

         Проведено низку робіт з благоустрою закладу: фарбування, білення забору 310 м кв.  , висадження дерев, кущів, розбивка клумб, встановлення ландшафтних прикрас. За  благодійні  кошти придбано   24 кг    вапна  , пензлі  та  щітки .

       Прийнято у подарунок від батьків для основної будівлі закладу 2 металопластикових вікна, один комп’ютер,один принтер,  один телевізор ,   ліки для медпункту , миючі та пральні засоби (дезактин, мило, пральний порошок), канцтовари( папір, ручки, олівці, клей, картріджи для комп’ютера, тощо), бензин, масло  та  лєска  для  газонокосилки у необхідній кількості. Також за благодійні кошти придбано газонокосилку та холодильник, придбано дитячі меблі та  іграшки ,   облаштовано спортивну залу  інвентарем.

        Вищезазначені речі та матеріали поставлено на приход закладу та використовуються.

       Також   на  сайті  закладу  можна  ознайомитися  з  даними  по  використанню  бюджетних  коштів  щомісяця.

       В закладі забезпечено триразове гаряче харчування відповідно інструкції для санаторних дошкільних закладів. Постійно ведеться медичне обслуговування. Надається соціальна підтримка дітям з багатодітних сімей, дітям сім’ї яких попали  у  скрутне становище ( 1 сім’я) та дітям , батьки яких задіяні в ході АТО на сході України ( дві  сім*ї). Харчування в закладі для тубінфікованих дітей раннього віку  коштує 19 грв.60 коп  на день та оплачується за бюджетні кошти; для  часто довго хворіючих   дітей  дошкільного віку   - 22 грн. 70 коп., з них 50% оплачує бюджет.

       В  закладі діє добровільна пожежна дружина. Відповідальна  особа  Юрченко Г.Б. ретельно   слідкує за виконанням  протипожежних  правил утримання  закладу.Всі члени  дружини застраховані від нещасного випадку.

       До управління діяльністю дошкільного закладу    залучено педагогічну та батьківську громадськість. Створено Піклувальну раду. Голова Піклувальної ради    Борщ Л.В., завідуюча       поліклінічним  відділенням 5 міської лікарні. Протягом  року успішно  працював   Батьківський    комітет закладу на чолі з

Зюзькіною А.В.

       Адміністрація закладу працює в тісному контакті з батьками, швидко реагує на звернення батьків. За звітний рік було зареєстровано 63  усних  зверненя батьків з різних питань. Звернень   на гарячу  лінію  губернатора  області та  міського голови  не  було.

        За  специфікою  закладу (санаторний) електронної  черги  немає. Всі  бажаючі  згідно путівок  та  направлень  влаштовані  в  дитячий  садок.  

       За 2017 – 2018 н.р. завідуючою закладу  проведено активну роботу  направлену на прозорість , відкритість,  демократичність управління навчальним закладом  та постійне висвітлення  на  сайті  основних питань  діяльності. 

 

 

       Завідуюча

       КЗ «СДНЗ(ясла-садок) № 156»КМР                                    О.Омельниченко

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ

завідуючої КС ДНЗ № 156   Омельниченко О.О.

про  діяльність  за 2016 – 2017 н.р.

перед педагогічним колективом та громадськістю

23.05. 2017 року

 

        Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад  та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної  державно-громадської системи  управління освітою,  поєднання державного і громадського контролю  за прозорістю прийняття рішень та їх виконання , запровадження колегіальної етики управлінської діяльності  у закладі  та  керуючись принципами взаємоповаги і  позитивної мотивації дій  складено цей звіт за 2016 – 2017 навчальний рік.

        Комунальний санаторний дошкільний навчальний заклад № 156 для тубінфікованих та часто довго хворіючих  дітей  приймає на тимчасове оздоровлення вихованців за направленнями лікувальних закладів, а саме : КЗ «Центр первинної медико –санітарної допомоги № 4» Криворізької міської ради, амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 3 та КЗ «Протитуберкульозний диспансер № 2» Дніпропетровської  обласної ради.

        Протягом 2016 – 2017  навчального року колектив Комунального  санаторного дошкільного навчального закладу № 156 продовжував роботу над реалізацією основних завдань Базового компоненту дошкільної освіти України, продовжував працювати за    програмою  розвитку  дитини «Українське  дошкілля», Київ, 2012р. На сайті  закладу  висвітлювалися  важливі моменти   роботи  закладу  та розміщувалися методичні  рекомендації  для педагогів ( адміністратор сайту О.Омельниченко ).               

         Потужність дошкільного закладу  -   5 груп. Працюють  10 вихователів  , практичний психолог, музичний керівник, інструктор з физкультури. Педагогічний колектив закладу  нараховує 17  осіб. Якісний склад такий :

Із  17  педагогів  з вищою освітою – 8 , з  базовою вищою – 1 ,з середньо – спеціальною – 8.

       Протягом звітного року було поліпшено якісний склад педагогічних працівників . Успішно проатестовано за  планом  практичного психолога  Котунову Р.І. Присвоєно  першу категорію.

         Багато уваги приділялося підвищенню  якості   надання  освітніх  послуг. З  вересня  2016 року в закладі  працює  вихователь – методист Фатаєва О.О.,  яка  правильно та ціленаправлено організовує методичну роботу.

 

           Зусилля педагогічного колективу у 2016-2017 н. р. були спрямовані  на вирішення  мети  та завдань, визначених у річному плані роботи закладу, а саме:

 Розвивати   патріотично та  оптимістично налаштовану, духовно багату, всебічно розвинену, фізично здорову, комунікабельну  особистість  через  створення  в умовах  санаторного дошкільного навчального  закладу  для  тубінфікованих  та  часто  довго хворіючих  дітей  оптимального розвивального  життєвого простору  та рівних  стартових  можливостей.

Завдання :

           1. Спрямувати роботу педагогічного колективу на формування у дітей навичок спілкування і ефективної взаємодії з дорослими та дітьми засобами ігрової та театралізованої діяльності.

           2. Продовжити роботу по вихованню у дітей патріотизму, ціннісного ставлення до рідної землі та українського народу засобами занять художньо-естетичного циклу (художня література, зображувальна та музична діяльність).                                                           

3. Формувати основи здорового способу життя шляхом впровадження у педагогічний процес новітніх методик здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій.

В рамках роботи над ІІ етапом науково-методичного проекту області «Основні стратегії  соціалізації особистості громадянського суспільства» та з метою реалізації першого завдання річного плану було проведено анкетування вихователів. Творчою групою була розроблена модель роботи щодо соціальної адаптації дітей через ігрову діяльність. Кожен з вихователів презентував свій проект сюжетно-рольових ігор та ігор-драматизацій, як форми навчання культурним нормам і зразкам поведінки. На базі закладу було проведено районне методичне об’єднання для вихователів груп середнього віку «Гра-драматизація – перша спроба соціальних сил.».

          Упродовж року методична робота закладу була спрямовання на всебічний розвиток творчих здібностей педагогів, формування в них навичок науково-дослідницької роботи, зацікавленості новими педагогічними технологіями. Разом з традиційними формами роботи постійно використовувались й нетрадиційні: тренінги, дискусії, бліц-тести, мозковий штурм, презентації педагогічних надбань.

За  звітний рік  4 педагоги підвищували свій професійний рівень на курсах підвищення кваліфікації при ДОІППО згідно графіка за  рахунок бюджетних коштів.  

  Протягом навчального року  проводилися свята та розваги, що ознайомлювали малят з обрядами та традиціями українського народу: «Гарно працювали – урожай зібрали!», «Різдвяна зірка засяяла», «Сяду на крилечко – розпишу яєчко!». Вихователі систематично працювали над вдосконаленням фахової майстерності: відвідували районні та міські методичні об’єднання,  брали участь у методичних заходах закладу, мали можливість обмінятися досвідом роботи під час колективних переглядів занять .

У 2016 - 2017 навчальному році педагогічний колектив продовжив ефективно працювати над вдосконаленням роботи щодо оздоровлення  та фізичного розвитку дітей дошкільного віку шляхом впровадження у педагогічний процес новітніх методик здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій.

В дошкільному закладу велика увага приділяється охороні праці та безпеці життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу. Протягом навчального року  були розроблені заходи щодо попередження травмування та загибелі учасників навчально-виховного процесу, безпечного поводження дітей вдома, на вулиці, на дорозі, на водних об’єктах взимку та влітку, на природі, з незнайомими людьми та тваринами тощо. Один раз на місяць проводились тренінгові заняття щодо дій під час виникнення надзвичайних ситуацій. Систематична робота з даного питання дає свої позитивні результати – протягом 2016 – 2017 навчального року жоден з вихованців та працівників не були травмовані.

З метою здійснення просвітницької діяльності серед батьків були організовані виступи на батьківських зборах на теми:

«Проблеми соціалізації дітей раннього віку до умов закладу»;

«Особливості статевого розвитку дітей дошкільного віку»;

«Як дорослі можуть сприяти емоційному розвитку дітей»;

«Здоровий спосіб життя родини – запорука щасливого майбутнього дитини. Формування навичок протистояння шкідливому впливу вживання наркотичних засобів».

«Психологічне здоров’я – запорука успішної підготовки до навчання в школі» та інші.

Протягом року з метою підвищення психологічної обізнаності батьків та вихователів з питань вікової та педагогічної психології практичним психологом та вихователем-методистом були розроблені буклети та організовані інформаційні куточки в групах за наступними темами:

«Наслідки жорстокого поводження з дітьми»;

«Відверта розмова про «ЦЕ»;

«До школи готові».

«Соціалізація дошкільників в умовах ДНЗ»

Згідно річного плану протягом 2016-2017 навчального року проведено тематичні свята: «Золота осінь!», «Новорічні дива!», «Матусине свято.», «Прощавай садочку!», а також діти закладу брали активну участь у музичних та фізкультурних розвагах,  днях здоров’я, конкурсах малюнків, поробків тощо.

З метою залучення дітей до мистецтва, духовного та культурного розвитку вихованців, протягом року діти дошкільного закладу № 156 відвідували вистави лялькового театру С. Гудими «Клякса», міського лялькового театру «Академія руху», театру драми і музичної комедії імені Т.Г.Шевченко.

Педагоги закладу брали участь у конкурсах районного рівня:

-         Конкурс «Фішка свята» - виготовлено книжку власноруч  «Новорічні пригоди»;

-         «Вернісаж новорічних фантазій» конкурс на краще новорічне свято для дітей.

-         Конкурс зовнішнього оформлення закладу «Зимове мереживо» - створено презентацію «Під новий рік обійми нам казка розкрива…»

-         Конкурс годівничок для птахів – створено сучасну, креативну годівничку;

-         Конкурс «Дитяче кафе» на Масляну 2017  - «Кенді бар «Пеппа».

           Педагогічний колектив закладу  працює творчо і завзято. У 2016 – 2017 н.р.  всі педагоги прийняли  участь у рейтингу  педагогів на   інтернет – порталі освітніх  закладів  України. Всі  отримали  вищий  бал  ,  оцінку «відмінно»  та відповідний  сертифікат,  а педагогічну  діяльність   закладу  відмічено  медаллю.

          Розроблено низку заходів щодо підготовки 5-річок до школи, на    сайті закладу   є сторінка для батьків майбутніх першокласників.

        Заклад як санаторний постійно дбає про поліпшення здоров’я вихованців, для цього введено інноваційну програму  Л.Калуської «Дитина і її здоров’я» та «Дитина і довкілля».Також постійно розробляються і проводяться нестандартні оздоровчі заходи.(стежинки здоров’я, пальчикова гімнастика, вправи йогів, дихальна гімнастика, тощо).В останню п’ятницю кожного місяця проводиться День здоров’я.  В  закладі працюють дві медичні  сестри : старша медична сестра Супрунова Т.А. та  сестра з дієтхарчування  і  фізкабінету Байбула Н.М.

        Протягом  2016 – 2017 н.р. постійно вживалися заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази  КС ДНЗ № 156. У  листопаді 2016 року     було  зроблено омолодження  дерев та частковий  ремонт фасаду закладу. У  травні – квітні 2017  року  замінено  29 вікон основної будівлі  на металопластикові  за  кошти  місцевого бюджету. Також  за  бюджетні кошти

придбано миючи  засоби,  інвентар  та  посуд  для харчоблоку, стільці  у  кількості 100 штук.   Косметичні ремонти приміщень, музичної  зали ,   холу та коридору першого поверху, ремонт всіх 5 груп та харчоблоку і пральні зроблено  за  батьківські кошти.

Проведено низку робіт з благоустрою закладу: фарбування, білення забору 310 м кв.  , висадження дерев, кущів, розбивка клумб, встановлення ландшафтних прикрас.

       Прийнято у подарунок від батьків для основної будівлі закладу 4 металопластикових вікна, один комп’ютер, один телевізор ,   ліки для медпункту , миючі та пральні засоби (дезактин, мило, пральний порошок), канцтовари( папір, ручки, олівці, клей, картріджи для комп’ютера, тощо), бензин, масло  та  лєска  для  газонокосилки у необхідній кількості. Також за благодійні кошти придбано газонокосилку та холодильник, придбано дитячі меблі та  іграшки ,   облаштовано спортивну залу  інвентарем.

        Вищезазначені речі та матеріали поставлено на приход закладу та використовуються.

       Також   на  сайті  закладу  можна  ознайомитися  з  даними  по  використанню  бюджетних  коштів  щомісяця.

       В закладі забезпечено триразове гаряче харчування відповідно інструкції для санаторних дошкільних закладів. Постійно ведеться медичне обслуговування. Надається соціальна підтримка дітям з багатодітних сімей, дітям сім’ї яких попали  у  скрутне становище ( 1 сімя) та дітям , батьки яких задіяні в ході АТО на сході України. Харчування в закладі для тубінфікованих дітей раннього віку  коштує 19 грв.60 коп  на день та оплачується за бюджетні кошти; для  часто довго хворіючих   дітей  дошкільного віку   - 22 грн. 70 коп., з них 50% оплачує бюджет.

       Дитячого травматизму за звітний період не було. Постійно ведеться профілактична робота, щодо попередження дитячого травматизму та дорожньо-транспортних пригод. В  закладі діє добровільна пожежна дружина.

       До управління діяльністю дошкільного закладу    залучено педагогічну та батьківську громадськість. Створено Піклувальну раду. Голова Піклувальної ради    Борщ Л.В., завідуюча       поліклінічним  відділенням 5 міської лікарні. Протягом  року успішно  працював   Батьківський    комітет закладу на чолі з

Зюзькіною А.В.

       Адміністрація закладу працює в тісному контакті з Батьківським комітетом закладу, швидко реагує на звернення батьків. За звітний рік було зареєстровано 57  усних  звернень батьків з різних питань. Звернень   на гарячу  лінію  губернатора  області та  міського голови  не  було.

        За  специфікою  закладу (санаторний) електронної  черги  немає. Всі  бажаючі  згідно путівок  та  направлень  влаштовані  в  дитячий  садок.  

       За 2016 – 2017 н.р. завідуючою закладу  проведено активну роботу  направлену на прозорість , відкритість та демократичність управління навчальним закладом.

 

 

       Завідуюча КС ДНЗ № 156                                    О.Омельниченко